Spis treści:
Zapomniałem, że w zakładce kontakt podałem maila, którego bardzo rzadko używam. Przyczyniło się to do tego, że od miesiąca nie odpisałem nikomu na maila :) W każdym bądź razie ten artykuł będzie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące Scrapeboxa, które zostały mi zadane w mailach. Wpis będzie aktualizowany, więc nowe odpowiedzi będę pojawiały się na końcu artykułu. A więc do dzieła.
Scrapebox odpowiedzi:
1). Czy to prawda, że Scrapebox kosztuje 57$ ?
Odp. Tak to prawda. Program można zamówić wchodząc na stronę: Scrapebox za 57$.
2.) Co oznacza błąd 500 ?
Odp. Pytań o błędy pojawiło się kilka,więc Panowie wszystko jest opisane w Help -> Server Error Code Reference.
3). Jakie ustawienia dla łącza 1MB ustawić w wolnym komentowaniu ?
Odp. Akurat dobrze się składa dlatego, że ja również posiadam łącze 1MB i testowałem różne ustawienia, a najbardziej optymalne wydają mi się:
Slow Poster Timeout – 60s, Options->zaznaczone->Slow Commenter: Disable Namespace Filter, Odznaczone pole -> Turn loading of images on. Warto dodać, że czasami lepiej włączyć 2 instancję Scrapeboxa i ustawić szybkie komentowanie + Fast Poster Timeout – 60s oraz connections – 1.
4). Czy Scrapebox po kupnie ma darmowe aktualizacje ? Poprawki ?
Odp. Tak. Aktualizacje oraz poprawki są darmowe.
5). Jak wygląda licencja? Można go kupić z kimś na spółkę ?
Odp. Licencja jest na jeden komputer bądź serwer. Oczywiście, że można go kupić z kimś na spółkę. Tylko musi być spełniony jeden warunek, a mianowicie Scrapebox musi być zainstalowany na jednej maszynie. (Informacja z pierwszej ręki, bo kiedyś wysłałem podobne zapytanie do supportu.)
6). Zastanawiam się tez nad xrumerem, który według ciebie jest lepszy ?
Odp. Scrapebox to kombajn z wieloma możliwościami -> odsyłam do Funkcje Scrapeboxa. Xrumer głównie jest przeznaczony do spamowania for internetowych i w połączeniu ze Scrapeboxem potrafią zdziałać cuda. Moim zdaniem oba programy się nawzajem uzupełniają. Natomiast gdyby miał wybierać między tymi dwoma narzędziami, to wybrałbym Scrapeboxa. Wszystko zależy na jak dużą skalę będziemy zajmować się pozycjonowaniem stron internetowych. Jeżeli mamy tylko do pozycjonowania 10 stron, to nie opłaca się kupować Xrumera. Jeszcze kwestia tego na jakie frazy byśmy te 10 stron pozycjonowali :)
7). Pewne to jest że Scrapebox dodaje komentarze na blogach ?
Odp. :D Tak jest to pewne.
8). Jak sobie radzisz z filtrowaniem adresów z harvestera ? Chodzi mi o sytuację, w której zaznaczasz: Custom Footpritn i klikasz Start Harvesting. Często się zdarza, że dostaniemy adresy np. w takiej postaci:
https://www.przykladaowa-domena.com https://www.przykladaowa-domena.com/blog/post1 https://www.przykladaowa-domena.com/blog/post2
Teraz jak kliknę w Scrapeboxie Remove Duplicate Domains to nie zawsze usunie się mi adres: https://www.przykladaowa-domena.com. Jest to robienie losowo, a mnie interesuję usunięcie tylko głównych domen, a nie podstron.
Odp. Ja sobie z tym radzę wykorzystując skrypt napisany w php, który kiedyś wykorzystywałem do Xrumera. Skrypt nie jest doskonały, ale swoje zadanie spełnia. Wady skryptu są takie, że filtruję wszystkie adresy, w których po https:// występuje /.
Skrypt:
<?php $wyjcie = fopen('url_clean.txt', 'a+'); foreach (file('url.txt') as $line) { if (preg_match("/^https:\/\/(.*)\//", $line)) { $result = explode(': ', $line); fwrite($wyjcie, $result[0]); } } fclose($wyjcie); ?>
Tworzymy dwa pliki tekstowe, które umieszczamy w tym samym folderze co nasz skrypt. url.txt – nasze adresy do przefiltrowania, url_clean.txt – adresy przefiltrowane. Mam nadzieję, że przynajmniej trochę pomogłem.
9). A Dodane komentarze indeksujesz tą wtyczką (chodzi o rapid indexer) w SB i stosunkowo szybko linki wpadają w indeks dzięki temu ?
Odp. Mam bardzo dobre efekty po korzystaniu z wtyczki rapid indexer. Nie wiem czy to zasługa tego, że sam adresy do wtyczki wyszukałem przez harvester, czy może czegoś innego. Jeżeli chodzi o to czy indeksuję tą wtyczką komentarze w Scrapeboxie, to nie nie indeksuję. Kiedyś napiszę artykuł, w którym przedstawię swoją strategię indeksowania linków (wpisy w katalogach, profile z for itp.). Ale to dopiero jak zrobię nowy design na bloga oraz przekierowują na inną domenę. Kiedy to nastąpi, to nie jestem w stanie określić.
10). Jakie strony można dodawać jako Websites?
Odp. Wszystkie, które chcemy zaindeksować bądź dopalić. Nie ważne czy będzie to strona https://pawelmacur.com/scrapebox-pytania-i-odpowiedzi czy https://pawelmacur.com/. Warto jeszcze dodać, że niektóre strony posiadają limit znaków w polu z formularza, który odpowiada za wpisanie strony. Czyli może okazać się, że nasz adres zostanie ucięty albo wyskoczy komunikat informujący nas o zbyt długim adresie strony. Takich stron jest mało, więc nie ma co sobie zawracać głowy.
11). Podczas pingowania co powinno być zawarte w pliku websites?
Odp. W pliku websites umieszczamy adresy serwerów XML-RPC. W Scrapeboxie używam listy z Magic Submittera.
https://rpc.pingomatic.com/
https://blog.goo.ne.jp/XMLRPC
https://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
https://rpc.blogrolling.com/pinger/
https://rpc.weblogs.com/RPC2
https://api.moreover.com/RPC2
https://ping.weblogalot.com/rpc.php
https://ping.bloggers.jp/rpc/
https://ping.feedburner.com/
https://blogsearch.google.com/ping?url=
12). Czy można sprzedać swojego Scrapeboxa i tym samym przenieść licencję na inną osobę ?
Odp. Nie można.
13). Czy można zrobić pauzę podczas szybkiego komentowania ? Tak samo jak ma to miejsce w wolnym ?
Odp. Tak można. Istnieje taki button nad buttonem „Test Comments”, którego nazwa to „PAUSE”.
14). Jak wygląda sprawa z fakturą?
Odp. Niestety za zakup Scrapeboxa nie dostanie się faktury.
15). Jak wyszukać site wielu domen ?
Odp. Wystarczy w boxie keywords: wpisać wszystkie domeny z przedrostkiem site:
16). Jak wyszukać słowa kluczowe z Google.pl ?
Odp. Najpierw należy dodać do Scrapeboxa wyszukiwarkę Google.pl. W celu naciskamy na strzałkę koło inputa Google (Pod wyrazami: Selct Engines & Proxies). Następnie klikamy na add more Google i dodajemy google.pl. Potem przy harvestowaniu słów kluczowych zmieniamy wyszukiwarkę na google.pl.
17). Czy warto przy testowaniu proxy zaznaczyć opcję: ignore Google ?
Odp. Zdecydowanie warto dlatego, że jeżeli proxy nie jest zbanowane w Google, to dłużej podziała w innych wyszukiwarkach np. Yahoo, które w Scrapeboxie odgrywa kluczową role.
18). Czy można puścić jednocześnie RI i harvestowanie ?
Odp. Oczywiście, że można. Tylko najlepiej jakby był spełniony jeden warunek, a mianowicie dobre łącze :D
19). Czy wpisy indeksować przez RI można tylko raz ? Chodzi mi o to czy np. można raz dziennie przez wiele dni, ale to chyba nie ma sensu, prawda ?
Odp. Ja RI używam raz w tygodniu i zapuszczam go na cały dzień. Pinguję tylko wartościowe blogi do których dodałem komentarz ręcznie.
20). Czy jest jakaś niebezpieczna liczba wpisów na dobę, tzn. ile maksymalnie można dodać wpisów AA na dobę ?
Odp. Nie wiem, nigdy nie dostałem żadnego filtra za sprawą Scrapeboxa, więc nie zbliżyłem się chyba do granicy niebezpieczeństwa z którego mógłbym wyniknąć filtr. Maksymalnie udało mi się zrobić blasta w 24h na jedną ze swoich stron listą około 25tyś adresów autoapprove. Strona była zaindeksowana w Google 3 miesiące.
21). Ile średnio trzeba czekać na skutki blasta, czyli podniesienie się strony w wynikach wyszukiwania ?
Odp. Trudne pytanie i odpowiedzi jednoznacznej nie da się udzielić. Wszystko zależy od trudności frazy oraz jakości i ilości naszej listy adresów. Jeżeli fraza jest łatwa, to efekt dzięki komentowaniu jest widoczny po 1-3 tygodniach. W przypadku fraz trudniejszych jeżeli mamy słabą listę, to efektu możemy nie zauważyć :)
22). Warto kasować adresy z duplikate domains ?
Odp. Wszystko zależy od wielu czynników np. czy korzysta się z proxy czy też nie, od jakości komentarzy, czy adresy są autoapprove, od ilości stron pozycjonowanych, od rodzaju platformy na jakiej postawiony jest blog itp.
23). Czy można przenieść pliki Scrapeboxa z kompa domowego na serwer bez utraty licencji ?
Odp. Scrapeboxa można przenieść na inną maszynę raz w miesiącu i nie traci się licencji. Trzeba tylko napisać odpowiedniego maila do supportu.
24). W jaki sposób można odfiltrować zaspamowane blogi z dużą liczbą wychodzących? We wtyczce link extractor nie mamy możliwości odfiltrowywania blogów.
Odp. Wystarczy użyć wtyczki Scrapebox Outbound link checker. Dzięki ten wtyczce mamy możliwość odfiltrowania adresów które mają więcej jak „x” linków wychodzących.
25). Czy da się tak zaprogramować Scrapeboxa aby po skończonym dodawaniu rozpoczynał nowe z innymi danymi ?
Odp. Nie można.
26). Jak odfiltrować z całej listy blogów tylko adresy z końcówką .edu ?
Odp. Patrz punkt 8. Jeżeli już to zrobiłeś, to wystarczy tylko zamienić zawartość preg_match na preg_match(„/(.*).edu\//”, $line).
27). Czy można linkować podstrony ?
Odp. Tak można. Zobacz jak.
28). Jak Scrapeboxem wyciągnąć listę wszystkich zaindeksowanych podstron z mojej strony ?
Odp. Odpowiem na przykładzie mojego katalogu stron, w którym zaindedksowanych podstron jest ponad 7 tysięcy. Otóż normalnie Scrapeboxem nie ma możliwości wyciągnięcia wszystkich podstron dlatego, że Google na to nie pozwala. Natomiast można wykorzystać inny sposób. Czyli trzeba zrobić tylko mapę strony. Potem linki wczytać do Scrapeboxa i sprawdzić zaindedksowanie podstron. Ja do sprawdzania zaindeksowania używam programu PingSeoMaster, który biję na głowę Scrapeboxa. Programów do robienia mapy jest mnóstwo, więc jest w czym wybierać. Jeżeli zaindeksowanych podstron w Google jest mało, to można wykorzystać komendę site:adres-strony.
Jeszcze przypomniało mi się że ostatnio napisałem artykuł -> Scrapebox – wskazówka 2 i można jeszcze zrobić mały trik, dzięki któremu będziemy mogli „pobrać” więcej podstron naszego serwisu. Chodzi mi oczywiście o wykorzystanie %KW%. Czyli site:adres-strony %KW% – gdzie wcześniej wygenerujemy mnóstwo słów kluczowych, a dopiero potem klikniemy w button: start harvesting. Choć takie rozwiązanie nie gwarantuję tego, że dostaniemy wszystkie podstrony naszego serwisu, które są zaindeksowane w Google.
29). Czy można w Scrapeboxie ustawić, aby z Google pobierało wyniki tylko np. z ostatnich 3 miesięcy ?
Odp. Oczywiście, że tak. Pod wyborem wyszukiwarek znajduję się przycisk „Time”.
30). Jaka jest różnica miedzy scrapeboxem za 97$ a 57$?
Odp. Różnica jest tylko w cenie. Funkcjonalność jest taka sama, więc nie ma co przepłacać.
31). Jak zmniejszy się ilość połączeń, to liczba dodań powinna być większa ?
Odp. I tak, i nie, z jednej strony powinna, ale o ile lista blogów jest przefiltrowana. Poza tym ciężko jest stwierdzić jednoznacznie czy % dodań komentarzy na blogu powinien być większy, bo to w dużej mierze zależy od tego czy np. blogi nie posiadają captchy itp. Jednym razem jak sharvestujesz blogi, to może okazać się że blogi są otwarte na komentarze, bez captchy itp. Jednym słowem „idealne” blogi, a drugim razem odwrotnie, i tutaj nawet jakby ustawić ilość jednoczesnych połączeń na 1, to liczba dodań byłaby bardzo mała. Jeszcze jednym czynnikiem, który trzeba brać po uwagę jest nasze łącze. Jeżeli mamy słabe łącze, to byłoby totalnym nieporozumieniem jakbyś ustawili ilość jednoczesnych dodawań na 100.
32). Czy jeśli mam neta 7 mega mam coś zmieniać w ustawieniach ?
Odp. Jeżeli chodzi o ustawienia, to nie pamiętam jakie były ustawienia na początku uruchomienia programu. Przy 7 mega na pewno zmieniałbym ustawienia. Ogólnie, to trzeba samemu wyczuć program i ustawienia. Np. Jak używasz tylko samego Scrapeboxa do komentowania, i tym samym nie obciążasz łącza, to warto zwiększyć ilość jednoczensych połączeń przy komentowaniu. Natomiast w przypadku kiedy działa Ci Scrapebox – komentowanie, harvester + bufurujesz jakiś film, to ustawienia powinny być znacznie niższe. Sprawa ma się tak samo w przypadku blogów. Inne ustawienia będę jak lista jest zaspamowana dlatego, że blogi będą dłużej się wczytywać i tym samym warto zmiejszyć ilość połączeń oraz wydłużyć nieco timeout. Oczywiście jeżeli nie zależy nam na szybkości komentowania. Natomiast jak lista blogów będzie świeża – np. harvestowana z ostatniego tygodnia z Gogole, to blogi będą nie zaspamowane czyli będę wczytywac się dużo szybciej i tutaj można już pomyśleć nad zwiększeniem ilości jednoczesnych połączeń. Kolejna sprawa, to porxy. Publiczne mają to do siebie, że czas oczekiwania czyli ms może być długi i otrzymamy komunikat timeout. Nie ma konkretnych ustawień. Trzeba sobie samu wypracować ustawienia na swoim łączu, pamiętając przy tym o jakości blogów, proxy, łączu czy nie jest czasem obciążone itp. Podczas szybkiego komentowania warto zaznaczyć opcje (settings->Fast Posster Connection Balancing, settings->Randomize Comment Poster Blog List).
33). Co oznacz kolumna „open” w blog analyzer ?
Odp. Wtyczka Blog Analyzer analizuje m.in adresy blogów pod względem tego czy można dodawać komentarze, czy też nie i umieszcza stosowną informację w kolumnie „open” – blog otwarty na komentarze bądź nie.
34). Jak to jest z płatnością, jedyne formy płatności to karta i PayPal ?
Odp. Dokładnie Tak. Chyba, że można jakość inaczej zapłacić za Scrapeboxa, tylko ja nie wiem jak :)
35). Czy mogę zapłacić przez nieswoje konto PayPala ?
Odp. Można zapłacić za Scrapeboxa z nieswojego konta paypal. Ja tak zrobiłem. Potem napisałem, że chcę przenieś licencję na inny adres i imię i nazwisko. Wszystko przebiegło bez żadnych problemów i bardzo szybko.
36). I czy muszę być zarejestrowany na blackhatseo, żeby zakupić produkt po zaniżonej cenie ?
Odp. Nie musisz być nigdzie zarejestrowany. Wystarczy, że zakupisz program z pierwszego punktu w tym artykule.
37). Jak w tym miesiącu odnawiałem licencje i chce znowu, to zrobią mi to za darmo czy trzeba coś zapłacić ?
Odp. Za darmo licencje można przenieść tylko raz w miesiącu. Jeżeli chce się przenieść licencję drugi raz w tym samym miesiącu, to trzeba zapłacić 10$.
38). Czy Scrapebox działa na Windows 7 x64 ?
Odp. Tak działa.
39). Jak się dodaje prywatne proxy w Scrapeboxie ?
Odp. IP:PORT:username:password
40). Jaki jest e-mail do supportu scrapeboxa ?
Odp. [email protected]
41). Czy przy sprawdzaniu adresów stron w Alive Check wymagane są proxy ?
Odp. Nie.
42). Jak się ma sprawa jeżeli np. w pliku websites.txt dodam 5 adresów ? Innymi słowy w jaki sposób linki z pliku websites.txt są dodawane na blogi ? Czy te 5 adresów jest dodawane do każdego bloga tworząc w ten sposób osobne komentarze, czy może jest to dodawane w jakiejś kolejności.
Odp. W Scrapeboxie jest tak, że jeden losowy link z pliku websites.txt jest dodawany w postaci komentarzu do jednego bloga (i tak pętla się powtarza).
43). Można skonfigurować tak scrapeboxa, żeby wszystkie linki z pliku websites.txt były dodawane do każdego bloga ?
Odp. Nie można.
44). Na jakiej zasadzie sprawdzane są proxy w Scrapeboxie ?
Odp. Najpierw wykonywane jest żądanie https do wyszukiwarki Google za pośrednictwem danego proxy np. httpss://www.google.com/search?um=1&hl=en&q=test. Jeśli kod odpowiedzi https będzie 200 OK, to potem sprawdzane jest występowanie słowa „test” w źródle strony (a dokładniej w tytule strony:
test - Google Search
).
Ogólnie to nie można od razu uznać dobrego proxy po samej odpowiedzi https 200 OK, ponieważ wiele proxy pokazuje inną stronę niż Google. Natomiast jeżeli kod odpowiedzi będzie np. 302 redirects…:
<HEAD><TITLE>302 Moved</TITLE></HEAD> <H1>302 Moved</H1> The document has moved <A HREF="https://www.google.com/sorry/?continue=https://www.google.com/search%3F%26q%3Dtest">here</A>
…to, proxy zostanie uznane za złe.
45). Czy ScrapeBox umożliwia testowanie indeksacji stron w wyszukiwarce Google.pl ?
Odp. Nie. Nie ma różnicy, w jakiej wyszukiwarce testuje się zaindeskwoanie, bo wszędzie jest ono takie same. Funkcja zbędna.
46). Jeżeli w trakcie komentowania w trybie fast poster przestanie działać jedno z proxy, to ów proxy zostanie zastąpione przez inne proxy ? Innymi słowy czy przez te niedziałające proxy Scrapebox dalej będzie próbował dodać komentarze na innych blogach, czy może takie proxy zostanie odłożone na bok i nie będzie ono już używane podczas komentowania ?
Odp. Scrapebox będzie próbował dodać komentarz z niedziałającego proxy, i jeżeli nie uda mu się dodać komentarzu, to wtedy przejdzie do następnego bloga, zaś niedziałające proxy nie zostanie usunięte, ani w żaden sposób zignorowane przy kolejnym komentowaniu.
47). Czy w Scrapebox można ustawić https_REFERER dla połączeń z blogami ?
Odp. Nie można :)
49 komentarzy
Dzięki, bardzo przydatne wskazówki :)
Dobrze wiedzieć, że mój wkład włożony w pisanie artykułów nie idzie na darmo :)
Zajebisty art! kurde, wszystko i na temat :)
Dodaję do zakładek.
Pozdrawiam
Ja mam pytanie odnośnie punktu 8. Jak wyszukujesz serwisy, które potem nadają się do wtyczki Rapid Indexer ? Kiedy zakończysz nowy desgin, bo oczekuje na wartościowe artykuły :)
Również dzięki za wytłumaczenie wszystkiego i art wisi w zakładkach :)
@wymiatacz seo
Wyszukuje strony ze statystykami poprzez specjalne footprinty. Jak poszukasz dobrze w Google to znajdziesz. O footprintach mam zamiar poświęcić z 5 artykułów. Jeżeli chodzi o nowy design strony, to jestem na etapie tworzenia grafiki na główną stronę. Idzie mi to strasznie powolnie, ale mam nadzieję, że za maksymalnie 2 tygodnie mój blog będzie wyglądał profesjonalnie. Domenę pod ten blog kupuję jutro w południe :D
@fotunately102
Wszystkiego to ja nie wytłumaczyłem. Dopiero mam zamiar to zrobić.
Dla mnie to i tak bardzo wiele. A bardziej polecasz postawienie Scrapeboxa na serwerze czy z komputera wystarczy?
To zależy od tego jakie posiadasz łącze oraz ile stron pozycjonujesz. Ja mam Scrapeboxa postawionego na swoim komputerze, łącze mam 1MB, ale przymierzam się do wykupienia jakiegoś VPS-a.
mam łącze 6 MB, mniej niż 10 stron
W zupełności wystarczy Ci postawienie Scrapeboxa na komputerze. Ja przy łączu 1 MB mam o wiele więcej stron do dopalenia niż 10 :)
A jak wygląda sprawa z fakturą? Wystawiają? Potrzebuję fakturę i właśnie nie wiem czy dostałbym od nich? Proszę o info
Nie wystawiają faktur :)
Dzięki bardzo. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem tego programu, ale swoimi zachętami rozwiałeś moje wątpliwości :)
@arve_lek, jakiego VPS wybrałeś? :)
Ja używam Scrapeboxa na swoim łączy 2MB (Neostrada). Choć niedługo będę musiał przesiąść się na jakiegoś VPS-a, bo stron coraz więcej mi przybywa. Póki co nie wybrałem jeszcze żadnego :)
Dobrym tematem kolejnego tekstu właśnie mógłby być hosting pod Scrapeboxa lub jak wykorzystać w domu i nie zbanować wszystkich posiadanych adresów IP.
Co oznacza Error 301 przy próbie harvesterowania wyników z Google.pl?
@24marketing
Pisze, to osoba, które komentarz od razu wylądował w spamie :) Jeżeli chodzi o artykuł dotyczący hostingu pod Scrapeboxa, to niestety nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, ale nie ukrywam, że w przyszłości może, a raczej na pewno się to zmieni. Natomiast jeżeli chodzi o używanie Scrapeboxa na domowym łączu, to całkiem możliwe, że takowy artykuł napiszę.
@qlwik
Wszystkie błędy są opisane w Scrapeboxie. (Patrz punkt 2 artykułu).
Czy można przy pomocy ScrapeBoxa linkować podstrony czy tylko domenę główną?
Można linkować również podstrony: https://pawelmacur.com/scrapebox-wskazowka-1
ile wydajesz miesiecznie kasy na proxy jesli mozna wiedziec? czy moze korzystasz z darmowych dla swoich stron?
Ja nie korzystam z prywatnych proxy, więc na proxy wydaję 0zł :)
Ja korzystam tylko z darmowych proxy, ze swoich źródeł, które dodałem do Scrapeboxa.
Prywatne proxy nawet nie ochronią Ciebie przed wtyczkami antyspamowymi. Oczywiście plusów z prywatnych proxy jest wiele, ale na darmowych proxy również można wiele zdziałać.
Np. harvestowania na 10 prywatnych proxy nie zrobisz, bo szybko dostaną bana. Lepszym rozwiązaniem w tej sytuacji są darmowe proxy np. 100, które nie są zbanowane w Google.
Korzystałem kiedyś z 10 prywatnych proxy, bo chciałem zobaczyć efekty, ale nie były one satysfakcjonujące.
Pozdrawiam Paweł.
Mam do Ciebie takie mini pytanko – Jakie ustawienia dać dla 20?
Jestem zielony w automatach (no może poza Adderem 6), a wolę posłuchać rady fachowca :)
Jeżeli chodzi Ci tylko o connections, to ja bym dał na 50. Ale najlepiej samemu sprawdzić wydajność SB na różnych ustawieniach dlatego, że…. sprawdź punkt 32.
Kur** zanim znalazłem tego bloga to kupiłem SB za $97 a mogłem zaoszczędzić :/ Btw + za art pomógł mi znacznie ;) pozdro
Chyba jesteś Przemek jedną z nielicznych osób, które zakupiły Scrapeboxa za $97 :)
Artykuł co jakiś czas aktualizuję. Choć już dawno nikt nie zadał pytania, którego nie ma w tym artykule :) Chyba muszę na dniach napisać jakiś nowy artykuł o SB.
O właśnie o to przed chwilą zadałem pytanie, 57 $ jest już różnica, jeżeli aktualizacje są darmowe to chyba warto się skusić na tan program.
Aktualizację są w pełni darmowe.
Jaki dokładnie adres e-mail ma support scrapebox ??
ostanie pytanie :) Zaktualizowałem wpis.
Możesz polecić jakiś VPS pod SB?
VPS
no ta jak jest z ą licencją? można czy nie można przenieść??
Czytam na forum PiO że można a u Ciebie, że nie można
Z moich informacji wynika, że nie mozna przenieść ScrapeBoxa na inną osobę. Zostało to podobno zawieszone. Choć ja kiedyś przeniosłem jedną licencję na siebie. Ale to było wieki temu :)
W jaki sposób zrobić drugą kopię scrapeboxa na jednym kompie? Pytam, bo utworzyłam drugi katalog, rozpakowałam program, ale chodzić nie chce…
Ja tam właśnie robiłem i mi działało. A jakiś błąd Ci się pokazuje ?
Wtyczka Blog analyzer m.in. posiada taką funkcję, że pokazuje czy znaleziony adres jest blogiem czy nie. Czy jest podobna wtyczka, która pokazywałaby czy znaleziony adres jest katalogiem czy nie? I np. pokazywała jaki to skrypt?
Nie ma takiego modułu w SB.
A jakie proxy polecasz do Scrapeboxa ?:) z jakiego zródła ? bo mam straszny dylemat
Płatne – buyproxies.org
Darmowymi źródłami, które używam się nie podzielę z oczywistych względów.
Dzięki wielkie ;) a co myślisz o proxybonanza?
Nie wiem, bo nie korzystałem :)
Da sie harvestować same katalogi scrapeboxem?
Jeśli tak, to w jaki sposob.
Da się, tylko trzeba stworzyć odpowiednie footprinty.
Jestem początkującym .
1.Czy jest jakaś instrukcja obsługi tutorial ?
2.Czy są wersje językowe np PL, ES, DE , z angielskim u mnie najgorzej
1. Oficjalnego tutorialu nie ma. Można zacząć od: https://pawelmacur.com/pozycjonowanie-stron/scrapebox/
2. Nie ma.
Chcę kupić SB do własnych potrzeb mam 3 strony po hiszpańsku . Pozycjonuje je lepiej gorzej , ale z nie najgorszymi efektami ręcznie (słowa kluczowe w konkurencji do 100tyś 15 słów), chcę dodać słów do 60-80 ) Zajmuje mi to dużo czasu , a nie mam go za dużo doba ma niestety tylko 24 godziny ( mogę na to przeznaczać dziennie około 3-4 godzin. Potrzebował bym pomocy (nie za darmo ) od osoby która udzielał by mi podpowiedzi na moje pytania -jestem początkującym a sowa nie są konkurencyjne . Wiem ,że wszystko jest w necie , ale na to trzeba czasu . Jeżeli miałby ktoś chęci i czas to nawiążę współpracę z taką osobą
8). Jak sobie radzisz z filtrowaniem adresów z harvestera ?
– trim to root i zapis do pliku
– ponownie wczytanie wszystkich adresów
– import z pliku z dopasowaniem do adresu
powinno być ok, tak piszę jak by to ja próbował
11). Podczas pingowania co powinno byÄ? zawarte w pliku websites?
– „Ping” służy do generowania ruchu na stronie, a „RSS” defacto do właściwego pingowania adresów w mapie xml wiec w pliku websites podajemy url z linkami xml a w „RSS Serwices’ te linki co podałeś ( https://rpc.pingomatic.com/ …)