Jak kupiłem Scrapeboxa, to zacząłem ostro spamować blogi. Zazwyczaj linkowałem swoją stronę główną na dwa anchory. W pliku names.txt umieszczałem w każdej linii anchor oraz w pliku websites.txt swoją stroną, którą pozycjonowałem. Wszystko dobrze, ale co jeżeli będziemy chcieli pozycjonować także podstrony na różne anchory ? Tutaj sprawa nieco się komplikuje. Przez tydzień odkąd byłem w posiadaniu Scrapeboxa robiłem tak: umieszczałem w pliku names.txt anchory do konkretnej podstrony, a w websites.txt podstronę i następnie zapisywałem projekt (Projects->Save Scrapebox Poster Project) o nazwie – podstrona-html.txt. Robiłem tak z innymi podstronami i zapisywałem do pliku. Było to bardzo męczące, ale po tygodniu odkryłem, że można zastosować mały trik.
Otóż można w pliku websites.txt umieścić wszystkie podstrony, które chcemy linkować oraz przypisać do każdej podstrony różne anchory. Czyli nasz plik websites.txt może wyglądać tak:
https://pawelmacur.com/scrapebox {scrapebox|funkcje scrapebox}
https://pawelmacur.com/ {Zarabianie w Internecie|Zarabianie w Necie}
https://pawelmacur.com/program-partnerski-zlote-mysli {program partnerski złote myśli|złote myśli}
https://pawelmacur.com/program-kupiecki {program kupiecki}
Pamiętać trzeba, że za adresem powinna znaleźć się spacja! Jeżeli korzystamy z powyższego zastosowania, to w pliku names.txt możemy umieścić co tylko chcemy. W pierwszej kolejności Scrapebox będzie losowo pobierał adres oraz losowy do niego anchor tekst.
Ja często wykorzystuję ten trik do podlinkowania wpisów z SEOKatalogów. Tylko dodatkowo korzystam jeszcze z PingSeoMaster, notepad++ oraz z drugiego programu Miona, który wyszukuje linki w SEOKatalogach. Najpierw wyszukuję linki programem SprawdzaczDodania i znalezione linki zapisuję do pliku. Następnie odpalam PingSeoMaster, wczytuję znalezione linki oraz pobieram automatycznie title stron. Potem zapisuję adresy z tytułami. Są one w takiej formie:
https://zcg.pl/adres-do-wpisu/{zarabianie w internecie - katalog stron zcg} https://zcg.pl/adres-do-wpisu/{zarabianie w internecie} https://zcg.pl/adres-do-wpisu/{zarabianie w necie - katalog stron zcg} https://zcg.pl/adres-do-wpisu/{zarabianie w internecie | katalog stron zcg} https://zcg.pl/adres-do-wpisu/{katalog stron zcg - katalog stron www - zarabianie w internecie}
Teraz otwieram ów plik do notepad++ i korzystam z wyrażeń regularnych, a mianowicie robię następujące rzeczy:
1). Ctrl+f -> zamień -> tryb szukania -> Wyrażenia regularne -> w polu szukany tekst wpisuję: {((.*)zarabianie w internecie(.*))} -> w polu zamień na wpisuję: [spacja]{zarabianie w internecie} [spacja] – zamiast tego po prostu klikamy w spację :)
2). Wykonuję czynność pierwszą z innymi anchorami.
Efektem końcowym będzie plik, którego zawartość śmiało można skopiować do pliku websites.txt w Scrapeboxie i tym samym zacząć dopalanie wpisów. Mam nadzieję, że artykuł się przyda chociaż jednej osobie, a jeżeli nie, to zawsze robot Google mój artykuł polubi :D
16 komentarzy
Hej, Bardzo cenne wskazówka. Ja sam niedługo mam zamiar podlinkować trochę wpisy z katalogów i ten artykuł bardzo mi się przydał.
Nie wiedziałem, że można robić coś takiego. Ile pracy mi zaoszczędziłeś arve_lek to sobie nawet nie wyobrażasz.
Dziękować za radę. Nawet do głowy mi nie przyszło że można tak wykorzystywać scrapeboxa. No nic, czas podopalać troszkę wpisy, poczekać i popatrzeć na efekty.
To bardzo ciekawa opcja, dzięki za wskazówkę. Dobieranie anchorów do urli dzieje się chyba totalnie losowo, tj przelatywane są wszystkie urle raz i do każdego z nich losowany jest jeden keyword z klamer, czy może każdy url dostanie kilka komentarzy (na różnych blogach) z każdym z tych anchorów?
Z tego co mi wiadomo, to wszystko dzieje się losowo, zarówno dobieranie anchorów do urli, jak i wybieranie losowego adresu z pliku websites.txt.
A skąd to wiem ? Klikam w przycisk: Test Comments i widzę jak to wszystko działa.
Tylko teraz pytanie czy testowanie komentarzy odzwierciedla się do tego co w rzeczywistości Scrapebox dodaje ? Ja myślę, że tak, ale głowy swojej nie daje :P
Tak , ale program Miona do sprawdzania wpisów w Seokatalogach jest mało skuteczny. Po prostu pomija sporo wpisów , co gorsze tych najlepszych jak np. Kulfiego , gdzie wymagana jest rejestracja. Lepiej sprawdzać SB obecność wpisów.
Zgadzam się że SprawdzaczDodania nie jest w 100% skuteczny, ale póki co nie ma nic lepszego od programu Miona, więc trzeba korzystać z tego co jest dostępne :)
Zawsze można kupić jakiś program do sprawdzania występowania wpisów w SEOKatalogach :)
Czy ktoś wie dlaczego scrapebox w projekcie na wordpress jako anachor wstawia mi krzaczki?, co może być przyczyną? zła baza? Proszę o pomoc
Scrapebox nie obsługuje polskich znaków. Chyba, że je przekonwertujesz . Ale wtedy tylko będziesz mógł harvestować z Google.
Czy pingujesz listę blogów którymi linkujesz (Scrapebox-em) wpisy w seoKatalogach ?
Nie :)
Dzięki ;)
A dlaczego nie pingujesz blogów z komentarzem? Chyba lepszy efekt będzie z pingowaniem.
Nie chcę tracić czasu :) Inni pingują. Ja tylko dopalam trochę komentarze na moderowanych blogach dofollow.
zawsze mozna skorzystac z zewnetrznego programu do pingowania ;)
Czytam kolejny wpis i kolejny raz się zastanawiam skąd Ty to bierzesz:) Wielkie dzięki za mega wskazówkę.