Ten artykuł będzie krótki, a zarazem bardzo wartościowy. Pewnie tytuł tego artykułu na tyle Ciebie zainteresował, że postanowiłeś przeczytać artykuł do końca. Pomysł jest banalnie prosty i każdy, kto posiada jakiegoś bloga na platformie WordPress itp. będzie w stanie przeprowadzić u siebie pułapkę na spamerów. Jeżeli posiadasz bloga z treścią angielską, to sprawa wydaje się być trochę łatwiejsza. Natomiast jeżeli posiadasz bloga z polską treścią, to wystarczy zrobić dodatkową rzecz i pułapka będzie jak znalazł. Zaczynamy!
Pułapkę można zrobić na 3 możliwości:
1). Twój blog z polską treścią
W tym wypadku wystarczy stworzyć dodatkową stronę i wykluczyć* ją z wyświetlania na naszym blogu, a następnie nasycić ją różnymi angielskimi słowami kluczowymi i włączyć możliwość oddania komentarzy. Dodatkowo trzeba mieć zainstalowanego i uaktywnionego Akismeta, który będzie idealnie wyłapywał spam – oto nam właśnie chodzi :D. Większość komentarzy, które trafią do spamu posiadają domenę, którą z kolei Akismet za każdym razem dodaje do spamu. Ciekawe dlaczego ? :) Tym samym takie domeny posiadają sporo BL z blogów. Czyli możemy je sobie „podkraść”. Bardzo szybko okaże się, że blogi są auto approve :) Potem zawsze jeszcze możemy wykorzystać jedną z metod zdobywania blogów auto approve – scrapebox auto approve konkurencji. Dzięki temu zdobędziemy mnóstwo blogów auto approve. Chyba nie muszę pisać, do czego może nam posłużyć taka lista ? Jeszcze, żeby było śmieszniej, to możemy wykorzystać komentarze ze spamu do poszukiwania blogów auto approve.
Ale jak to zrobić najszybciej ?
Sprawa jest na tyle prosta, że nie potrzebujesz żadnej wiedzy programistycznej. Choć dzięki znajomości php moglibyśmy nasz proces zautomatyzować do minimum. Ale to nic, ja jadę naokoło. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś napisał sobie skrypt php i podzielił się nim ze mną :D
Musisz jedynie zalogować się do phpMyAdmin, kliknąć w SQL i wkleić poniższy kod oraz kliknąć w przycisk wykonaj:
SELECT * FROM `wp_comments` WHERE `comment_approved` = 'spam' AND `comment_author_url` LIKE '%'
Następnie na samym dole masz link: Eksport. Możemy wyeksportować naszą zawartość do np. Excela, a stąd skopiować same adresy domen bądź komentarze, i zacząć działać ze Scrapeboxem.
*Możemy skorzystać z wtyczki Exclude Pages albo możemy to zrobić ręcznie Exclude Pages.
2). Twój blog z angielską treścią
W tym przypadku nie trzeba tworzyć dodatkowej strony, a reszta jest taka sama jak w punkcie 1.
3). Specjalny blog tylko pod spamerów
W tym przypadku możemy postawić jakiegoś bloga na subdomenie, skonfigurować Akismeta i od czasu do czasu wyłuskiwać zaspamowane domeny oraz komentarze. Oczywiście jakbyśmy mieli skrypt w php, który robiłby to za nas automatycznie, to byłoby to mistrzostwo świata. Jeszcze warto dodać, że w tym przypadku nie będziemy mieć żadnych normalnych czytelników, tylko jak już to komentarze będą dodawane przez automaty, więc zdarzyć się może, że jakiś komentarza przejdzie Akismeta – a na pewno tak się stanie. Dlatego możemy wykorzystać poniższy kod:
SELECT * FROM `wp_comments` WHERE `comment_approved` = 'spam' AND `comment_author_url` LIKE '%' AND `comment_approved` =0
Ciekawostka – informacja
0 – komentarze oczekujące
1 – komentarze zatwierdzone
Oczywiście komentarze z blogu 3 mogą być akceptowane automatycznie wtedy zamiast zera na końcu kodu musi być 1.
16 komentarzy
„Ten artykuł będzie krótki…” :D a nie był ;P
dzięki za wpis ;)
Miał być o wiele krótszy, ale jak zacząłem pisać, zdanie po zdaniu, to wyszedł mi troszkę dłuższy :)
Nawet myśliwy musi uważać żeby nie stać się ofiarą :)
Lepiej tego nie mogłaś ująć :)
Fajny pomysł. Jestem pod wrażeniem. Nie przypuszczałem, że można zastawić sieć na spamerów. Kolejny ciekawy artykuł jaki czytałem na tym blogu. Oby tak dalej, to może coś z tego blogu będzie :)
Dobry pomysł, kiedyś też o czymś podobnym myślałem, ale ty fajnie to wyjaśniłeś :)
PS. Gratuluje bloga, naprawde przyjemnie sie czyta :)
Dzięki za miły komentarz :)
Spoko pomysł, spoko artykuł – jednak sformułowanie „proces zautomatyzować do minimum” wydaje się burzyć jego doskonałość ;) Ale może się czepiam.
Chyba się troszkę czepiasz mniej znaczących szczegółów w tym artykule :)
Witam, ze względu że dopiero zaczynam zabawę proszę o wyrozumiałość: Ile publicznych proxy potrzeba do postowania powiedzmy 30 tys. blogów?
pozder!
Witaj Adi,
Ja jestem zawsze wyrozumiały :)
Te 30tyś blogów to WP ? Różne blogi ? Czy może jakaś inna platforma blogowa np. BlogEngine ?
wp i blog engine:)
Trudno mi określić ile konkretnie potrzeba publicznych proxy do komentowania na 30tyś bazie adresów. Ja używam około 30 publicznych proxy (przy łączu 2MB, connections=20). Ale i tak po skończeniu komentowania warto puścić jeszcze raz blasta, a nawet dwa, trzy na bazie failed entries.
Jeszcze kwestia czy Twoja baza jest autoapprove, i czy zawiera tylko unikalne domeny ? Bo jeżeli Tak, to ja bym nie bawił się w proxy :) Oczywiście o ile nie masz stałego IP.
hmm, więc robię tak:
1.harvest kluczy z footprintami- „powerd by” 3 platformy
2.usuwam zdublowane urle
3.fast posting
narazie testuje na 1 domenie, więc nie oddzielam autoapprove od innych – etap fascynacji więc blastuje :) niestety chyba same śmietniki.
Czy będzie omówiona indeksacja wpisów ? (rapid indexer, ping mode czy może inny sposób ?)
Pozdrawiam!
Będzie omówiona indeksacja wpisów. Ale to najwcześniej za tydzień, bo teraz obiecałem napisać artykuły o footprintach. Choć jak się zmobilizuje, to może uda mi się w tym tygodniu napisać znacznie więcej artykułów niż to przewiduję na obecną chwilę. Czas wszystko pokaże.
Pozdrawiam.
Bardzo przydatny wpis, dzięki za artykuł.
Zabieram się do budowania własnej bazy AA.